Osobní výtahy

Tyto výtahy jsou určeny pro svislou dopravu osob mezi dvěma nebo více stanicemi. Dodáváme a montujeme výtahy všech velikostí, typů a nosností dle dispozic šachty a přání zákazníka. Nejčastěji se jedná o osobní výtahy o nosnosti 340 kg až do 2 000kg. Nabízíme samostatné výtahy s montáží, výtah se šachtou a nebo zajistíme dodávku „výtahu na klíč“.

Dle požadavku zákazníka mohou být dodány osobní výtahy v lanovém (trakční i bubnové) nebo hydraulickém provedení s ručními či automatickými šachetními dveřmi a v různé výbavě a vzhledu kabiny dle požadavků projektu či přání zákazníka.

Lanové trakční výtahy

Trakční výtahy (s protizávažím) jsou vhodné do všech typů budov s vyšším počtem stanic a pro různé nosnosti. Předností je nižší příkon motoru a při použití řízení s frekvenčním měničem je zajištěn vysoký komfort při rozjezdu, dojezdu a přesnosti zastavení. Strojovna výtahu může být umístěna nad šachtou, vedle šachty v horní nebo spodní stanici. Rovněž tyto výtahy dodáváme v provedení bez strojovny (strojovna je umístěna v prostoru výtahové šachty).


Galerie: Osobtní výtahy
Hydraulické výtahy

Hydraulické výtahy jsou vhodné do budov s nižším počtem podlaží a zdvihem cca do 20 m. Předností hydraulického agregátu je nižší pořizovací cena a strojovna může být umístěna do 10 m od výtahové šachty (suterén, technická místnost aj.) Nevýhodou je vyšší příkon el. motoru, ale jen pro jízdu nahoru. Při pohybu klece dolů je sjezd zadarmo.


Galerie: Osobtní výtahy

Lůžkové výtahy, evakuační výtahy

Výtahy určené především pro zdravotnická zařízení či zařízení obdobného charakteru pro přepravu nemocničních lůžek a osob se sníženou mobilitou o nosnosti až 2 000 kg. Vysoké požadavky na bezpečnost, velikost, vybavení kabiny a odolnost vůči požáru.Galerie: Osobtní výtahy

Výtahy do rodinných domů

Výtahy jsou určené pro přepravu osob v rodinných domech s nosností od 165 do 400kg, kde se předpokládá nižší četnost provozu. Tyto výtahy mají příznivé pořizovací náklady a ekonomický provoz.Galerie: Osobtní výtahy

Výtahové šachty

 

K samotnému výtahu neodmyslitelně patří i výtahová šachta. Na přání zákazníka navrhneme a následně dodáme výtahovou šachtu dle požadavků projektové dokumentace. Snažíme se vyjít maximálně vstříc požadavkům investora a všech dalších zainteresovaných stran (projektant, architekt, památkáři atd..)

Výtahové šachty v podstatě tvoří samostatný architektonický prvek, který dotváří interiér domu nebo vzhled celého objektu a proto je nejvhodnější celou problematiku konzultovat s našimi odborníky.

Výtahové šachty mohou být velmi rozdílné a z různých materiálů:

  • Venkovní
  • Vnitřní (v zrcadle schodiště či na jiném místě)
  • Zděné nebo ocelové konstrukce s výplní cetris či bezpečnostní sklem connex
  • Pravoúhlé či atypických tvarů

Ukázky Prací

Galerie: Osobtní výtahy Galerie: Osobtní výtahy Galerie: Osobtní výtahy Galerie: Osobtní výtahy Galerie: Osobtní výtahy
 
Galerie: Osobtní výtahy Galerie: Osobtní výtahy Galerie: Osobtní výtahy Galerie: Osobtní výtahy