Nákladní výtahy

Nákladní výtahy slouží k přepravě těžkého nákladu či většího množství zboží. Na základě Vašich představ nalezneme vhodné řešení s důrazem na vysokou odolnost a dlouhou životnost použitých materiálů a technologií.

 

Výběr vhodného typu nákladního výtahu je závislý na mnoha faktorech. Především je třeba zohlednit druh a hmotnost předmětů, které budou přepravovány, a rovněž prostředí, do kterého bude výtah umístěn.

S ohledem na váhu převáženého materiálu vybereme typ výtahu s dostatečnou nosností. Zatímco malé jídelní výtahy  mívají zpravidla nosnost do 500 kilogramů, velké nákladní výtahy v průmyslových halách unesou až 10 000 kilogramů. 

Nezbytné je rovněž rozmyslet, zda bude výtah užíván nejen k přepravě materiálu, ale i osob. Na tyto výtahy jsou kladeny přísnější podmínky a musí splňovat speciální bezpečnostní normy. 

Následujícím z důležitých hledisek je prostředí, do kterého bude výtah umístěn. Dodáváme rovněž i výtahy do vysoce prašných, výbušných či agresivních prostředí. Úpravu kabin přizpůsobíme Vašemu projektu. K některým typům výtahů nabízíme rovněž příslušenství – například nájezdy pro paletové či vysokozdvižné vozíky.

Na základě zmíněných faktorů vybereme vhodný typ výtahu pro Váš projekt a společně třeba rozhodneme, zda je vhodnější lanové či hydraulické provedení. 

S veškerými nejasnostmi a dotazy Vám poradíme. S ohledem na naše mnohaleté zkušenosti v oboru Vám doporučujeme obrátit se na nás již v raném stádiu Vašeho projektu. Naše projekční oddělení je připraveno zajistit veškerou technickou dokumentaci. Pomoci můžeme rovněž i se zajištěním stavebního povolení či kolaudace. Využít můžete i našich zkušeností v oblasti dotací  – vysvětlíme, zda na některou máte nárok, pomůžeme se žádostí a vyřídíme veškerou administrativu. 

Kromě zcela nových projektů pracujeme i na modernizaci starších výtahů. Mimo to nabízíme i komplexní servis, zejména v podobě preventivní údržby v jednom z našich servisních středisek pod dohledem kvalifikovaných odborníků.

Využití nákladních výtahů

Průmyslové objekty

(továrny, elektrárny)

Veřejně přístupné budovy

(úřady, školy, restaurace)

Nemocnice, zdravotnická zařízení

(hotely, restaurace)

Ubytovací zařízení

(hotely, lázně)

Autovýtahy

(továrny, elektrárny)

Reference