Příslušenství k výtahům

Abychom výtahy co nejvíce přizpůsobili Vašim individuálním potřebám, nabízíme širokou paletu příslušenství. Níže naleznete příklady nejčastějších technologií či dalších prvků, jimiž lze výtahy vybavit. 

LCD displeje

Nejjednodušší funkcí LCD displejů je zobrazování aktuálního patra a směru jízdy. Standardně dodáváme obrazovky v monochromatickém provedení s modrým podsvícením. Na přání zákazníka však dodáme i barevné displeje se složitějšími funkcemi, například se zobrazením jmenného seznamu nájemníků v jednotlivých patrech. Další možností je vložení reklamního banneru nebo libovolné tapety.

Kamerový systém

Vybavení výtahu kamerovým systémem je stále častějším požadavkem našich zákazníků. Ačkoli lze užívání výtahu omezit pouze na okruh nájemníků, cizí osoby se mohou snadno přidat k jakékoli osobě vlastnící čip. Kamery proto dokumentují pohyb nežádoucích osob v domě a zaznamenávají i více než časté počínání vandalů, kteří poškozují interiér výtahů. Kromě instalace  za Vás můžeme zařídit i splnění oznamovací povinnosti na Úřadu pro ochranu osobních údajů. 

Docházkové systémy 

Docházkový systém spolehlivě identifikuje zaměstnance pomocí čipu či bezkontaktní karty. Díky docházkovému terminálu a uživatelskému softwaru jsou zaznamenávány a zpracovávány veškeré pohyby jízdy. Lze říci, že docházkové systémy chytře nahrazují klasické píchací hodiny či knihy příchodů. Jejich výhodou je, že odstraní ruční vyhodnocování podkladů a podstatně tím zjednoduší práci vedoucím pracovníkům či mzdovým účetním. Data z docházkových systémů lze totiž snadno importovat do mzdového programu. 

Docházkový systém je možné kdykoli pohodlně rozšířit o přístupový systém, který omezuje nekontrolovaný pohyb zaměstnanců či návštěvníků do vybraných pater či dveří.

UPS (Uninterruptible Power Supply) neboli záložní zdroje energie

Vlastní záložní zdroje energie jsou nutností k zajištění neustálého provozu výtahů v případě výpadků elektřiny. Náhradní zdroje zaručují, že v případě výpadku v době chodu výtahu nikdo nezůstane uvězněn v kabině. S radostí Vám pomůžeme s výběrem značky i kapacity vhodných ve Vašem konkrétním případě.

 

Evakuační výtahy

Evakuační výtahy jsou specifické tím, že musí splňovat ještě přísnější technické normy požární ochrany. Veškeré součástky a materiály musí být uzpůsobeny možnému provozu po dobu působení daného nebezpečí, proto si kladou vysoké nároky například na žáruvzdornost. Tento typ výtahů je určen především pro evakuaci osob se sníženou schopností pohybu a orientace.

Evakuační výtahy musí být zapracovány do požárně bezpečnostního řešení stavby, ve kterém jsou stanoveny veškeré jejich technické a konstrukční požadavky.

Invalidní vybavení výtahu

Pro zajištění přepravy osob se sníženou schopností pohybu nabízíme bezbariérové výtahy a plošiny, které jsou plně přizpůsobené potřebám tělesné postižených osob včetně zrakově a sluchově postižených.

Tyto výtahy jsou v prvé řadě větší, aby se lidé na invalidním vozíku dostali bez obtíží do kabiny a měli k dispozici dostatečný manévrovací prostor. Ovládání těchto výtahů je instalováno níže a samozřejmostí bývá tlačítko pro automatické otevírání či zavírání dveří.  Další specifika Vám rádi sdělíme při osobní schůzce či telefonicky. 

Odsávání a ventilace

Přívod čerstvého vzduchu a odvod par lze zajistit systémy odsávání a ventilace. Jednotlivé možnosti Vám rádi představíme a v případě zájmu poradíme, jakou variantu zvolit. 

…a další. Zpravidla platí, že nic není nemožné. Vždy se pokoušíme vyhovět veškerým požadavkům. Ozvěte se nám